ev mobilyaları

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Mobilya satın almadan önce yapmanız gereken ilk şey ihtiyacınızı belirlemek. Örneğin bir koltuk takımına mı ihtiyacınız var, yoksa bir köşe takımına mı ? Evinizin büyüklüğü, ağırlıkta olan renkler, odanın bütünlüğünün bozulup bozulmayacağına gibi kriterleri gözden geçirerek net olarak ne istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında mobilya satın almayı düşündüğünüz mobilya firmasını seçebilirsiniz.

Firma seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey tecrübe. Firma uzun yıllardır insanlara hizmet vermekteyse güven konusunda aklınızda bir soru işareti kalmayacaktır. Bunun haricinde şikayet sitelerinden firmayla alakalı şikayetleri de okuyup, fikir sahibi olabilirsiniz. Günümüzde çoğu firma satışı gerçekleştirdikten sonra müşterileriyle ilgilenmemekte, mobilyayı satın almak önemli bir evreyken sonrasında yaşanabilecek olan aksaklıklar çok daha önemlidir. Bu yüzden firmanın personeli ve hizmet anlayışı hakkında da fikir sahibi olmalısınız.

 

Yükseliş Ev Mobilya

 

Mobilyayı alırken maddi durumunuzu da göz önünde bulundurmalısınız. Değerini hak etmeyen mobilyalarda fazlasıyla mevcut. Bu yüzden alınacak olan mobilyanın fiyatını da piyasa ile karşılaştırmalısınız. Mobilyanın kalitesi ile fiyatı paralellik göstermiyor ise satın almadan önce mutlaka bir kez daha düşünün.

Firma ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini giderdikten sonra garanti şartlarını öğrenin. Garantide veya haricinde olan hususların bilincinde olun. Eğer garanti belgesi alma gibi bir imkanınız var ise kullanın. Satın aldığınız üründen memnun kalmayıp, iade etmeye kalktığınızda bir sürprizle karşılaşmamak adına öncesinde iade şartlarını da öğrenin.

Son olarak rahatlıkla iletişim kurabileceğiniz firmaları seçmekte özen gösterin. Yaşadığınız sorunları anında firmaya danışabilmelisiniz.

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s