koltuk takımı

YENİ EVLENEN ÇİFTLER İÇİN MOBİLYA SEÇİMİ

mobilya

 

 

15072013b6MZrT4lG9B28tGR

 

Bu sezonda yeni evlenen çiftlerimizi unutmadık. Yaz mevsiminin başlamasıyla özellikle evlilik sezonu da hareketleniyor. Diğer aylara göre düğün için daha çok tercih edilen yaz aylarında yeni evli çiftleri en çok düşündüren konu ise mobilya seçimi oluyor.

Sıcak bir yuva kurulmasında önemli olan mobilya seçimi, yatak odası, yemek odası, oturma odası, çocuk odası gibi evin farklı bölümleri için vazgeçilmez unsurları teşkil ediyor. Hatta evin tül ve perdesi, halısı ve diğer bir çok eşyası da yine seçilen mobilyalara göre belirleniyor.

Bir çok mobilya mağazası, yeni evli çiftler için çeşit çeşit, renk renk ve hayalleri zorlayan tarzlarda mobilya seçenekleri sunarken, dış görünüşten ziyade mobilya için kullanılan malzemenin ve dayanıklılığının da önemli olduğu bir gerçek.

Kötü bir mobilya, sırt, adale, bel ve ayak ağrıları gibi sorunları da beraberinde getirebilirken, iyi bir seçim yapılmadan satın alınan mobilyalar psikolojik olarak da kişiyi rahatsız ve huzursuz eder. Dayanıklı olmayan ve zamanından erken eskiyip bozulan mobilyalar da tamir gerektirebilirken, çoğu zaman değiştirilmeye kadar giderek ek masraf çıkartabilirler. Bu yüzden yeni evli çiftlerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında gelir mobilya seçiminin iyi yapılması.

Alınacak olan mobilyaların fiyat, rahatlık, birden fazla amaç için kullanılabilme, kapladığı alan, dayanma süresi, bakım masrafları gibi özellikler göz önünde tutulmalıdır. Özellikle tamamen ağaç ürünü mobilyalardan kaçınmak gerekir. Zamanla en çok deforme olan, bozulan ve kırılmalar yaşayan mobilya çeşitlerinin başında tamamı ağaç yapımı mobilyalar gelir. Bu yüzden üst yüzeyi ağaç, iç kısmı masiflenmiş sunta türünde yapılmış olan mobilyalar daha sık tercih edilse de aslında en sağlıklı ve dayanıklı olanı MDF ile yapılan mobilyalardır.

Bir evin vazgeçilmezlerinden olan ve seçimleri yapılırken birbirleri ile uyumlu olmasına dikkat edilen yatak odası, yemek odası, oturma odası gibi mobilyalar, huzurlu bir yuva için yeni evli çiftlerin en dikkat etmesi gereken seçimlerini oluştururlar.

Unutulmaması gereken noktaların başında, mobilya denince akla ilk gelenin dayanıklılık olması gerektiğidir ve bunun için her zaman dış görünüşe bakarken, alacağınız mobilya takımı içinde kullanılan malzemenin içeriğini de iyi bilmeniz gerekir. Alındıktan kısa bir süre sonra sorun çıkartan mobilya takımları, yeni kurulan huzurlu yuvayı huzursuz etmeye yetebilir.

Bu yüzden yeni evli çiftlerin ve hatta mobilyalarını değiştirmek isteyen çiftlerin daima ön planda bulundurması gereken şey, beyaz eşyadan çok mobilya olmalıdır. Biraz araştırma gerektiren bir konu olsa da, her yıl mobilya değiştirmek yerine, doğru tercihi yaparak uzun süre modası geçmeyecek dayanıklı mobilyaları seçmekte fayda var.

 

 

http://www.duyarlikapi.com/haber-2253-yeni-evlenen-ciftler-icin-mobilya-secimi.html

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s